გამარჯვებული მასწავლებლები
გამარჯვებულებს შორის ვინ რომელი ადგილი დაიკავა, ტრადიციულად გამოცხადდება დაჯილდოების ცერემონიალზე,

ზოგიერთი მასწავლებლის დაბალი სარეიტინგო ქულა მოსწავლეების ტურზე არგამოცხადებამ განაპირობა.
 
ოლიმპიადა „ევერესტის“ შემოქმედებითი გუნდი ულოცავს გამარჯვებულებს მიღწეულ წარმატებას!!! 
ქალაქი სკოლა გვარი, სახელი ქულა
თბილისი  შავნაბადა სოფიო ლომიძე 138.5
ლანჩხუთი №1 ნანა წერეთელი 129.8
თბილისი №71 საჯარო ხათუნა ფახურიძე 129
თბილისი  შავნაბადა ნინო ფაცია 128.6
ქუთაისი ქართულამერიკული სკოლა პროგრესი მაგდა შურღაია 128.2
თბილისი  შავნაბადა ნინო ლიკლიკაძე 127.9
თბილისი №173 საჯარო მაია ხარატი 127.6
თბილისი თბილისის კლასიკური გიმნაზია ნინო ლომსაძე 124.6
თბილისი  შავნაბადა ნინო  ბუაძე 122.2
ქუთაისი №41  საჯარო ნანა ძებოშვილი 122
ქუთაისი №41  საჯარო მარიკა ყურაშვილი 121.3
ქუთაისი №21 საჯარო ივეტა იმედაძე 120.8
სიღნაღი ჯუგაანის საჯარო სკოლა ნათელა ნარინდოშვილი 119.8
თბილისი  პრომეთე ირმა  კენტელაძე 119.7
თბილისი №173 საჯარო ნინო გიორგაძე 119.5
თბილისი №166 საჯარო მაია ლასხიშვილი 119.2
თბილისი  პრომეთე ცისანა ლუაშვილი 119
სენაკი ჟიული შარტავას სახელობის   №2 საჯარო მეგი გრიგოლია 117.7
თბილისი  ლამპარი ქეთევან ბერიძე 117
რუსთავი №4 საჯარო ნათია წიკლაური 114.6
თბილისი №161 საჯარო ნინო ბაბუციძე 114.3
სიღნაღი წნორის №1 საჯარო სკოლა იზა ბულაშვილი 112.9
თერჯოლა თერჯოლის №2 საჯარო ზოია ბუცხრიკიძე 112.3
თბილისი №147 საჯარო მარინე გელაშვილი 111.5
სენაკი ჟიული შარტავას სახელობის   №2 საჯარო სოფო შეროზია 108.7
თბილისი №77 საჯარო თეა კელენჯერიძე 106.5
თბილისი №173 საჯარო მაია ნანავა 106.4
თბილისი ქართულამერიკული სკოლა ნინო ბართიშვილი 103.4
თბილისი ქართული სასწავლებელი  თბილისი ნინო  სამხარაძე 103.1
ქუთაისი №41  საჯარო თამარ ფოჩხუა 101.6
თბილისი №147 საჯარო მაია საყვარელიძე 100.9
თბილისი №11 საჯარო ნინო რაზმაძე 100.5
თბილისი №4 საჯარო დარეჯან კენჭოშვილი 99.8
თბილისი №62 საჯარო ინეზა ფრანგიშვილი 99.4
თბილისი პირველი ექსპერიმენტული საჯარო დალი კედელაშვილი 96.2
თბილისი №172 საჯარო ნანა კახაძე 95.8
თბილისი №61 საჯარო მარინა ხუციშვილი 95.5
თბილისი №26 საჯარო ჟულიეტა  კობზონაძე 94.6
თბილისი  შავნაბადა მერი ონიკაშვილი 93.7
გორი №1 საჯარო სიფიო ჯამბრიშვილი 90.2
თბილისი ამერიკულქართული განათლების ცენტრი - ჰამილტონი დაჩი ნანობაშვილი 90
ქუთაისი №31 საჯარო მადონა   დოღონაძე 89
ბათუმი 16 მაია ფირცხალაიშვილი 88.7
ბორჯომი №1 მერი ხარატიშვილი 88.6
ქუთაისი №41  საჯარო ესმა ღვინიანიძე 87.5
თბილისი №175 საჯარო თამთა მასხულია 87
საჩხერე ა(ა)იპ წმინდა ნინოს სახელობის საირხის სასულიერო სკოლაპანსიონი მაია ბოჭორიშვილი 86.6
თბილისი №51 საჯარო ეკა დვალი 86.5
თბილისი   ახალი სკოლა ნინო ციმაკურიძე 79.7
თერჯოლა თერჯოლის №1 საჯარო თეა მაცაბერიძე 79.4
თბილისი №51 საჯარო ქეთი ქველაძე 79.2
რუსთავი №14 საჯარო მთვარისა  ბიწაძე 78.1
სენაკი ა(ა)იპ წმინდა ალექსი შუშანიას სახელობის მართლმადიდებლური სკოლაგიმნაზია სოფიო  ფაჩულია 77.9
თბილისი  პრომეთე მაია მისხელაშვილი 76.4
თბილისი №51 საჯარო მზეო ბერუაშვილი 75.1
თბილისი №175 საჯარო ირმა ჩუბინიძე 72
სიღნაღი ჯუგაანის საჯარო სკოლა იზოლდი ნარინდოშვილი 71.4
სენაკი ა(ა)იპ წმინდა ალექსი შუშანიას სახელობის მართლმადიდებლური სკოლაგიმნაზია თინათინ რურუა 69.8
ქუთაისი №33 საჯარო ბაია მაჩიტიძე 69.7
ახმეტა №2 ლია ირემაძე 68.8
თბილისი №174 საჯარო თამილა კობახიძე 68.7
სენაკი ა(ა)იპ წმინდა ალექსი შუშანიას სახელობის მართლმადიდებლური სკოლაგიმნაზია მარინა სახოკია 67.7
ქუთაისი №41  საჯარო ნინო  ბედიაშვილი 67.1
თბილისი №173 საჯარო ლალი ჩიკვილაძე 66.9
თერჯოლა შპს მზეკაბანი - 2007 ინგა გაბრიჭიძე 66.4
ფოთი №5 საჯარო ნონა ჩხიტუნიძე 65.7
ყვარელი №2 მაია ოთიაშვილი 65.4
თბილისი №147 საჯარო ნუნუ დავითიშვილი 64.8
ყვარელი ახალსოფლის №1 საჯარო სკოლა ქეთევანი სხირტლაძე 64.1
თერჯოლა თერჯოლის №2 საჯარო ირმა მაკარიძე 63.8
თერჯოლა თერჯოლის №1 საჯარო დარეჯან სარალიძე 63.2
თბილისი №191 საჯარო ნინო კალაძე 62.9
გორი ღირსი მამა გიორგი მთაწმინდელის გორის გიმნაზია მანანა სირბილაძე 62.4
ყვარელი გავაზის საჯარო სკოლა დალი რევაზიშვილი 60.2
თერჯოლა თერჯოლის №2 საჯარო ნონა კუპატაძე 59
თერჯოლა ზედა საზანოს საჯარო შორენა გეწაძე 58.5
თბილისი №175 საჯარო სოფო ჯამბურია 56
თბილისი №145 საჯარო შორენა მაისურაძე 55.5
გორი №2 საჯარო მარინა ტატიშვილი 55.3
ლაგოდეხი აფენის N2  საჯარო სკოლა   ია შველიძე 55
ბაღდათი დიმის №1 საჯარო ნატო ნებიერიძე 52.6
ფოთი №15 საჯარო მალვინა კარკუჩაშვილი 52.1
ყვარელი ახალსოფლის №1 საჯარო სკოლა ფატი ლუხოშვილი 51.3
თბილისი №94 საჯარო მადონა ლაშხია 51.2
საჩხერე აკაკი წერეთლის სახელობის   №1 საჯარო შორენა ცუხისშვილი 49.1
ბათუმი 25 ნანა გიორგაძე 40.7
თერჯოლა ღვანკითის საჯარო იზა ბუსკივაძე 38
ზუგდიდი საქართველოს საპატრიარქო,  წმიდა გიორგის სახელობის გიმნაზია ნონა ბოკუჩავა 37.9
ბათუმი კავკასიის ბიზნესის სკოლა ეკა გოგიტიძე 37.8
ბათუმი 25 ჟუჟუნა  ბოლქვაზე 33
ბათუმი 14 ჯავიდან ჩაზმავა 27.7
თერჯოლა ზედა სიმონეთის საჯარო ელისო  ჯანელიძე 24.2