გამარჯვებული მასწავლებლები
გამარჯვებულებს შორის ვინ რომელი ადგილი დაიკავა, ტრადიციულად გამოცხადდება დაჯილდოების ცერემონიალზე, რომელიც გაიმართება 30 დეკემბერს.

ზოგიერთი მასწავლებლის დაბალი სარეიტინგო ქულა მოსწავლეების ტურზე არგამოცხადებამ განაპირობა.
 
ოლიმპიადა „ევერესტის“ შემოქმედებითი გუნდი ულოცავს გამარჯვებულებს მიღწეულ წარმატებას!!! 
ქალაქი სკოლა გვარი, სახელი ქულა
თბილისი პრომეთე ირმა ბაკურაძე 142.5
ქუთაისი 41 ნათია ფხაკაძე 140.9
ქუთაისი 41 იზა მუშკუდიანი 139.6
ქუთაისი 41 მაკა მარგველაშვილი 139
ქუთაისი ნ. ნიკოლაძის სახ. სკოლა-ლიცეუმი თამუნა მარგველაშვილი 134.9
თბილისი მერმისი თამუნა გოგიშვილი 131
თბილისი 161 ნინო თავართქილაძე 125
თბილისი პრომეთე ციცო მელაძე 125
თბილისი  I ექსპერიმენტული დალი კედელაშვილი 124
თბილისი ალბიონი ნონა სანაძე 123
თბილისი ბრიტანულ-ქართული აკადემია ნინო იორდანიშვილი 121.5
თბილისი  I ექსპერიმენტული რუსიკო გვათუა 121
თბილისი პრომეთე მაია ბარბაქაძე 119.2
თბილისი ალბიონი ტატა არველაძე 117
თბილისი შავნაბადა მერი ონიკაშვილი 117
თბილისი 151 მარინა შუკაკიძე 116.1
თბილისი აიბი-მთიები ვერიკო ჭახნაკია  115
თბილისი  I ექსპერიმენტული ნინო ნუცუბიძე 113
თბილისი 61 ინგა ლეჟავა 112.9
თბილისი ახალი სკოლა სოფო ჯაფარიძე 110.5
თბილისი 147 ხათუნა ლუარსაბიშვილი 107
ქუთაისი 41 ონისე რამიშვილი 105.3
ქუთაისი 41 მაკა აბდალაძე 105
თბილისი 51 მზეო ბერუაშვილი 104.5
თბილისი 62 ინეზა ფრანგიშვილი 102
ფოთი 15 ინგა ბუკია 101
თბილისი შავნაბადა ქეთი ოთარაშვილი 98.5
სენაკი წმ. ალექსი შუშანიას სახ. გიმნაზია ნათია სიჭინავა 97.2
თბილისი 55 თეონა ჩიქოვანი 96.2
თბილისი 55 ციალა ოდიშერიძე 92.5
საჩხერე 2 ნინო თოდაძე 92
ქუთაისი ნ. ნიკოლაძის სახ. სკოლა-ლიცეუმი სოფო გურეშიძე 90.6
ქუთაისი ნ. ნიკოლაძის სახ. სკოლა-ლიცეუმი მაია ხეცურიანი 86.6
თბილისი პრომეთე ნინო აბესაძე 83.8
თბილისი 21 ნანა მეგრელიშვილი 81.7
თბილისი ლომისი 1 ნინო თოდუა 81
ფოთი 3 ნანა ფაცაცია 80.9
საჩხერე 2 ლალი ვეშაპიძე 80.5
სენაკი წმ. ალექსი შუშანიას სახ. გიმნაზია სოფო ფაჩულია 78.3
საჩხერე საირხის წმ. ნინოს სახ. საულიერო გიმნაზია თამილა შუკაკიძე 78.1
სენაკი წმ. ალექსი შუშანიას სახ. გიმნაზია ნინო ჟიშკარიანი 75.1
ბათუმი წმ.ანდრია პირველწოდებულის სახ. სასულიერო გიმნაზია ესმა ჭელიძე 73.3
ფოთი 5 ნონა ჩხიტუნიძე 72.1
ფოთი 3 შორენა გოგოლი 70.8
ლანჩხუთი 1 ქეთინო კვიტაშვილი 69.8
გორი 3 თამრიკო ახალბედაშვილი 69.6
ახალციხე 5 მირადა წიკლაური 67.9
ქუთაისი 21 ნათია ფხაკაძე 65.3
ბათუმი 20 ლილი აბუსელიძე 64.5
რუსთავი 2 ნარგიზა გორგაძე 61.8
ქუთაისი 17 ბელა გელხვიიძე 61.6
ბორჯომი ი. ჯავახიშვილის სახ. ლიცეუმი ხათუნა შალუტაშვილი 59.4
სენაკი წმ. ალექსი შუშანიას სახ. გიმნაზია მზია ჩემია 57.2
ბორჯომი 3 ნანა გოგოლაძე 56.5
თბილისი 39 მანანა ცერაძე 53
გორი 4 მარინა დათაშვილი 51.5
გორი 4 ხათუნა თაყაძე 50.4
ბორჯომი 3 ნელი ჯაფარიძე 50.3